×

warning

JLIB_USER_ERROR_UNABLE_TO_LOAD_USER

K2_EMAIL: JLIB_HTML_CLOAKING

Anti-Malwares

 

 

Sophos UTM

 

 

PenTest

 

 

File Sharing

 

 

دانلود

گزارش گیری و نظارت شبکه

با به کارگیری امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مریوطه میدان دید خود را برای تصمیم گیری های موثر افزایش دهید.


آمار حسگر های یک مدیر بر ای تصمیم هدایت سازمان است.

· آیا پهنای باند سازمان شما واقعاً نیازمند افزایش است؟
· چه میزان از وقت پرسنل شما بر روی اینترنت سپری می شود؟
· چه میزان از وقت پرسنل شما بر روی سرویس های داخلی مانند اتومایسون و ... سپری می شود؟
· آیا اطلاعات حیاتی و دارایی ها سازمان شما از طریق Chat و E-mail به بیرون منتقل می شوند؟
· آیا Chat باید برای کاربران سازمان شما باز باشد؟ و آیا با بستن آنها بهره وری کاری تغییر می کند؟
· چه میزان از وقت نیروی کاری شما در سایت ها مدیا، خبری و غیر مرتبط با کار سپری می شود؟
· آیا تجهیزات شما زیر بار ترافیک بالا هستند یا کندی شبکه و سرویس ها عامل دیگری دارد؟


با به کارگیری امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مریوطه میدان دید خود را برای تصمیم گیری های موثر افزایش دهید.

 

مجازی سازی

مجازی سازی|virtualization|، اجتماع و به اشتراک گذاری منابع مختلف سخت افزاری، از قبیل پردازشگرها، ذخیره سازها، حافظه ها و ... برای کارکرد بهینه آنهاست.


مجازی سازی|Virtualization|
امروزه مجازی سازی مبحث بسیار مهمی در فناوری اطلاعات است، به خصوص در شرایط بحران اقتصاد جهانی و در دورانی که شرکت ها در صدد صرفه جویی اقتصادی هستند، استفاده از تکنولوژی مجازی سازی برای میزبانی سرویس دهنده های متعدد مجازی بر روی یک چند یا سرور فیزیکی کاربرد زیادی پیدا می کند.
با استفاده از این فناوری نقش های مختلف شبکه مانند وب سرورها، سرویس دهنده پست الکترونیک، اتوماسیون اداری، سرور های مالی، سرور های امنیتی و ... را که هر یک بنا به دلایل امنیتی نیاز به سیستم عامل جداگانه دارند می توان در قالب ماشین های مجازی و بر روی یک یا چند سرور فیزیکی نصب و راه اندازی نمود.

این تکنولوژی علاوه بر صرفه جویی اقتصادی مزایای دیگری از جمله سهولت در مدیریت سرورها، عملیات پشتیبان گیری و نظارت بر کارایی و سلامت سرورها دارد. مجازی سازی همچنین کاربرد وسیعی در محیط های آزمایشی، آموزشی و تحقیقاتی دارد.

آینده مجازی سازی
نرخ رشد ارتباطات سيار در حال بهبود است و در كنار آن محاسبات ابزاري يكي ديگر از مباحث جذاب و در حال رشد شبكه‌هاي كامپيوتري است. با توجه به اين مسائل و مزاياي مجازي سازي در آينده اكثر سرويس دهنده ها بر روي سخت افزارهاي قوي و با قابليت اطمينان بالا و بصورت مجازي‌سازي شده عرضه خواهند شد.
مؤيد اين مطلب، محصولات شركت cisco و HP و حمایت بزرگان عرصه IT از مجازي‌سازي است. محصول جديد شركت VMware كه در آوريل 2009 با نام VSphere ارائه شد، تأييدي بر اين ادعاست. شركت HP حمايت از محصول جديد VMware را توسط سرورهاي HP اعلام كرد. اين محصول جديد باعث ايجاد تحولي شگرف در بازار شد و اين اميد را زنده نگه داشت كه آينده به سوي مجازي‌سازي پيش خواهد رفت. در اين محصول سرويسهاي مختلف به كاربران بدون نياز به نصب نرم‌افزارهاي مختلف بر روي سيستم‌هاي آنها قابل ارائه است

اما مجازی سازی چیست؟

مجازی سازی|virtualization|، اجتماع و به اشتراک گذاری منابع مختلف سخت افزاری، از قبیل پردازشگرها، ذخیره سازها، حافظه ها و ... برای کارکرد بهینه آنهاست.
آمارها نشان میدهد:
- حدود یک چهارم بودجه IT سازمانها، صرف مراکز داده میشود.
- مقدار قابل توجهی از انرژی در مراکز داده، صرف سیستمهای غیر IT میشود.
- میلیونها دلار هزینه برای خرید سرورها و تجهیزات سخت افزاری شده است که عملا یا از توان آنها به صورت کامل استفاده نمی شود و یا بلااستفاده هستند.

مجازی سازی باعث ایجاد ارزش افزوده در سازمان شده و مزایای بسیاری دارد.
برخی از مزایای به کار گیری Virtualization:
• صرفه جویی در هزینه های مستقیم و غیر مستقیم.
• استفاده بهینه از منابع سخت افزاری سازمان و بالابردن بهره وری.
• تجمیع سرویسهای سازمان در یک یا چند سرور، که باعث ایجاد مدیریت متمرکز و امنیت بالا میشود.
• تسریع در پیاده سازی سرویسهای مختلف و ایجاد سریع سرویسهای جدید در جهت افزایش کسب و کار سازمان.
• پشتیبانی از سیستمها و سرویسهای قدیمی موجود در سازمان.
• یکپارچه سازی منابع سخت افزاری سازمان.
• ایجاد محیط های آزمایش و گسترش سیستمها بدون ایجاد وقفه و بدون داشتن ریسک.
• پایین آمدن هزینه های نگهداری،POWERING ،COOLING، Fire Fighting و نیروی انسانی.
• سهولت در مکانیزم بکاپ گیری و طراحی روالهای مدیریت بحران.
• پایداری بیشتر یا سرویس دهی با تداوم بیشتر (HIGH AVAILABILITY)
• بالا تر بودن ضریب امنیتی ماشینهای مجازی.

برای پاسخ به چالشهای موجود و استفاده از مزایای این تکنولوژی، کمپانیهای بزرگ دنیا ، به مجازی سازی روی آورده اند. از آن جمله میتوان به شرکتهای CISCO ,HP ,Microsoft Hyper-V ,CITRIX ,VMWARE و ... اشاره کرد.
در این میان:
• شرکت VMWARE با ارائه راه حلهای جامع و محصولات متنوع، در این وادی پیشتاز است.
• بسیاری از شرکتها و موسسات بزرگ دنیا نظیر شرکتهای نفتی، بانکها و بیمه ها ،از محصولات VMWARE استفاده میکنند.
• شرکتهای بزرگ IT همچون IBM ,DELL ,CISCO ,EMC ,HP از محصولات VMWARE پشتیبانی میکنند.
واحد تحقیق و توسعه شرکت فنی و مهندسی ایمن افزار وایـا با بررسی راه حل های ارائه شده در زمینه مجازی سازی اقدام به گردآوری بهترین های این بخش نموده است. این شرکت با ارائه محصولات و لایسنس های معتبر VMware، CITRIX و Microsoft Hyper-V و ارائه خدمات نصب، راه اندازی، آموزش و پشتیبانی از این محصولات می کوشد تا سازمان ها هر چه سریعتر و مفید تر از این تکنولوژی بی نظیر بهره مند شوند.

خدمات نصب، راه اندازی، آموزش و پشتیبانی از محصولات فوق در صورتی که ابزارها توسط مشتری تهیه شده باشد نیز قابل ارائه می باشد.

ایمن سازي و انتشار نرم افزارهاي تحت وب

در راه حل های ایمن سازی و انتشار نرم افزارهای تحت وب در با استفاده از شیوه های Penetration Testing و ابزار های Web Vulnerability Scanning وضعیت امنیت وب سایت، پورتال های وب و نرم افزارهای وب کنترل می شوند...


با شنیدن واژه "وب" شاید وب سایت یا پورتال وب سازمان در ذهن شما تداعی شود. اما این کافی نیست. وب نقش بسیار تعیین کننده ای در تبادلات و ارتباطات امروزی ایفا می کند. اغلب دیواره های آتش امروزی مجهز به کنسول وب برای مدیریت آسان تر شده اند، تجهیزات ارتباطی اعم از مودم ها Wireless و ADSL تا تجهیزاتی مانند CISCO از صنعت وب برای راحتی کاربران بهره می گیرند. تمامی نرم افزارها توسعه محیط و کنسول های تحت وب را از مزایای خود نسبت به دیگری قلمداد می کنند. بسیاری از تجهیزات امروزی با فراهم آوردن بستر وب به سراغ شما می آیند؛ بسیاری از مادربورد های امروزی بدون نیاز به هارد یا نصب سیستم عامل یا حتی بوت شدن توسط CD های بوت توانایی دسترسی به وب را ارائه می دهند. تلوزیون های امروزی مجهز به مرورگر  وب، مسنجر و Wi-Fi هستند.

وب ارزشمند  است چرا که وجود بستر TCP/IP  بر روی هر نوع بسترفیزیکی ارتباط را با سرویس دهنده وب ممکن می سازد.

همه موارد فوق حاکی از نقش موثر، مفید و غیر قابل کتمان وب، سرویس دهنده های وب و نرم افزارهای تحت وب (Web Applications)هستند.

فرار از پیاده سازی نرم افزار های تحت وب یا مبارزه با مهاجرت نرم افزار های کنونی به مثابه پوشاندن درب ها و پنجره ها با دیوارهای آجری است.

در راه حل های ایمن سازی و انتشار نرم افزارهای تحت وب در مرحله اول با استفاده از شیوه های Penetration Testing و ابزار های Web Vulnerability Scanning وضعیت امنیت وب سایت، پورتال های وب و نرم افزارهای وب کنترل می شوند و در قدم های بعدی نرم افزارها یا پورتال وب سامان بر روی سرویس دهنده های وب ایمن (Web Server)، دیواره های آتش وب (WAF) و سیستم های کشف و مسدود سازی حملات (IDP) با دقت کافی و تحت شرایط استانداردهای علمی انتشار می یابند.

آزمون نفوذ پذیری

آرامش قبل از طوفان بهترین تمثیل برای تهدیدات و راه حل های هک می باشد.


 امنیت سازمان را قبل از دیگران ارزیابی کنید

تداوم کسب و کار و مدیریت بحران

حفاظت از دارایی های دیجیتالی در مقابل تهدیداتی همچون سرقت، جعل و تخریب علاوه بر اینکه صحت عملکرد یک سازمان را تضمین می کنند باعث رشد و شکوفایی خدمات و افزایش کمی و کیفی خدمات و محصولات آنها خواهد شد.


امروزه اطلاعات دارایی و سرمایه ی سازمانها محسوب می شود و سازمان ها بدون سرمایه های بنیادی راهی به موفقیت نخواهند یافت. حفاظت از دارایی های دیجیتالی در مقابل تهدیداتی همچون سرقت، جعل و تخریب علاوه بر اینکه صحت عملکرد یک سازمان را تضمین می کنند باعث رشد و شکوفایی خدمات و افزایش کمی و کیفی خدمات و محصولات آنها خواهد شد.

در جامعه امروز سرعت بهره گیری از خدمات دیجیتالی به حدی است که اگر سازمانی در دستیابی به اهداف دیجیتالی خود کوتاهی کند با خطر نابودی مواجه خواهد شد. بهترین مثال خدمات بانکداری الکترونیکی است که برای بانکداران ضمینه ای برای تبلیغ و نوید های ثمربخش را فراهم آورده است و از آن بهتر کیفیت،  کمیت، سهولت سرویس دهی و مشتری مداری را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است.

با توجه به جامعه های کنونی و وابستگی روزافزون به اطلاعات و تبادلات دیجیتالی، اهمیت پایداری این اطلاعات و تبادلات به طرز شگفتی خود نمایی می کند. در راهکارها مبتنی بر مدیریت بحران و تداوم کسب و کار (Business Continuity and Disaster Recovery Plans) تمرکز بر  شیوه هایی است که ریسک آسییب پذیری سازمان ها را در مقابل هر گونه بحران اعم از خرابی سرورها و سرویس دهنده ها، خرابی سیستم عامل و نرم افزارها، از بین رفنتن اطلاعات به صورت سهوی یا عمدی، آتش سوزی، سرقت، جنگ، زلزله و ... به حداقل رسانده و مجموعه ها بتوانند تداوم خدمات الکترونیکی خود را در مقابل ریسک های تعیین شده تضمین کنند.

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL

ارسال پیام برای ما

  MAIL_IS_NOT_SENT   MAIL_IS_SENT

مدارک و مجوزها

ما را دنبال کنید

MOD_COALAWEBSOCIALLINKS_TITLE_FOLLOW

  • دفتر تهران: سعادت آباد، میدان کتاب، نبش آسمان2، ساختمان توپاز، ط4
  •  55 39 35 88 (21 98+)
  • دفتر قزوین: چهارراه ولیعصر (عج) - جنب قنادی گل شب - شماره 17
  • 33 57 82 93 (28 98+)
  • دفتر همدان: میدان دانشگاه، ابتدای ک رهنمون، ساختمان پرسپولیس، ط2
  • فکس: 33 57 82 96 (28 98+)
  • info[at]vayaco.ir
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن