×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 558

تداوم کسب و کار و مدیریت بحران
مطلب ویژه

26 خرداد 1394
نویسنده :  

حفاظت از دارایی های دیجیتالی در مقابل تهدیداتی همچون سرقت، جعل و تخریب علاوه بر اینکه صحت عملکرد یک سازمان را تضمین می کنند باعث رشد و شکوفایی خدمات و افزایش کمی و کیفی خدمات و محصولات آنها خواهد شد.


امروزه اطلاعات دارایی و سرمایه ی سازمانها محسوب می شود و سازمان ها بدون سرمایه های بنیادی راهی به موفقیت نخواهند یافت. حفاظت از دارایی های دیجیتالی در مقابل تهدیداتی همچون سرقت، جعل و تخریب علاوه بر اینکه صحت عملکرد یک سازمان را تضمین می کنند باعث رشد و شکوفایی خدمات و افزایش کمی و کیفی خدمات و محصولات آنها خواهد شد.

در جامعه امروز سرعت بهره گیری از خدمات دیجیتالی به حدی است که اگر سازمانی در دستیابی به اهداف دیجیتالی خود کوتاهی کند با خطر نابودی مواجه خواهد شد. بهترین مثال خدمات بانکداری الکترونیکی است که برای بانکداران ضمینه ای برای تبلیغ و نوید های ثمربخش را فراهم آورده است و از آن بهتر کیفیت،  کمیت، سهولت سرویس دهی و مشتری مداری را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است.

با توجه به جامعه های کنونی و وابستگی روزافزون به اطلاعات و تبادلات دیجیتالی، اهمیت پایداری این اطلاعات و تبادلات به طرز شگفتی خود نمایی می کند. در راهکارها مبتنی بر مدیریت بحران و تداوم کسب و کار (Business Continuity and Disaster Recovery Plans) تمرکز بر  شیوه هایی است که ریسک آسییب پذیری سازمان ها را در مقابل هر گونه بحران اعم از خرابی سرورها و سرویس دهنده ها، خرابی سیستم عامل و نرم افزارها، از بین رفنتن اطلاعات به صورت سهوی یا عمدی، آتش سوزی، سرقت، جنگ، زلزله و ... به حداقل رسانده و مجموعه ها بتوانند تداوم خدمات الکترونیکی خود را در مقابل ریسک های تعیین شده تضمین کنند.

831204 نمایش ها

ارسال پیام برای ما

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.

مدارک و مجوزها

ما را دنبال کنید

Follow Us

  • دفتر تهران: سعادت آباد، میدان کتاب، نبش آسمان2، ساختمان توپاز، ط4
  •  55 39 35 88 (21 98+)
  • دفتر قزوین: چهارراه ولیعصر (عج) - جنب قنادی گل شب - شماره 17
  • 33 57 82 93 (28 98+)
  • دفتر همدان: میدان دانشگاه، ابتدای ک رهنمون، ساختمان پرسپولیس، ط2
  • فکس: 33 57 82 96 (28 98+)
  • info[at]vayaco.ir
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن