پیاده سازي استانداردهاي امنیت شبکه

گروه امنیتی وایا برای ارائه خدمات مشاوره ای و اجرایی در پیاده سازی استانداردهای امنیت شبکه ISO 27033 مدل امنیتی وایا را منتشر و اقدام به پیاده سازی آن در مجموعه های داخلی نموده است.

استانداردها امنیت شبکه یکی از قابل  اطمینان ترین گواهینامه هایی هستند که یک سازمان  موفق به دریافت آنها می شود.

اما طی سالهای اخیر اغلب آنها با معضلات برای دریافت گواهینامه دچار شده اند که دلایل آن به مواردی چون عدم تخصیص بودجه کافی، ناکارآمدی استاندارد با شرایط بومی، عدم هماهنگی بین واحد های مسوؤل، عدم وجود عزم همگانی در پیاده سازی آن، طولانی بودن زمان لازم برای پیاده سازی، تغییر مدیریت و .... بر می گردد.
در اثنای خدمات مشاوره ای شرکت ایمن افزار وایا برای استانداردهای امنیت اطلاعات (ISO 27001 ISMS)، امنیت شبکه  ISO 27033 و تداوم کسب و کار، گروه امنیتی وایا به تجربیات بسیار ارزشمندی نائل شد که منجر به طراحی مدلی کاملاً بومی و مطابق با استاندارد های فوق به نام "مدل امنیتی وایا" گردید. این گروه علاوه بر ادامه فعالیت برای ارائه خدمات مشاوره ای و اجرایی در پیاده سازی استانداردهای مذکور، مدل امنیتی وایا را منتشر و اقدام به پیاده سازی آن در مجموعه های داخلی نموده است.

ایده اولیه برای طراحی این مدل با توجه به اصل پارتو (قانون 80-20) شکل گرفت و نتیجه آن مدلی شد که حاوی خصوصیات کاملاً منحصر بفرد است و می تواند امنیت شبکه سازمان را با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن به حد مطلوب ارتقاء دهد.

 قانون 80-20 بیان می کند 20 درصد از عوامل 80 درصد مسائل را می افرینند و هشتاد درصد از عوامل سبب بیست درصد از مسائل هستند . به عبارتی 20 درصد نواقص باعث 80 درصد مشكلات مي شوند. بنابراین اگر 20درصد از مسائل کلیدی را کشف و انرژی خود را صرف حل آنها نمایید، 80% از مشکلات حل می شود.

ارسال پیام برای ما

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.

مدارک و مجوزها

ما را دنبال کنید

Follow Us

  • دفتر تهران: سعادت آباد، میدان کتاب، نبش آسمان2، ساختمان توپاز، ط4
  •  55 39 35 88 (21 98+)
  • دفتر قزوین: چهارراه ولیعصر (عج) - جنب قنادی گل شب - شماره 17
  • 33 57 82 93 (28 98+)
  • دفتر همدان: میدان دانشگاه، ابتدای ک رهنمون، ساختمان پرسپولیس، ط2
  • فکس: 33 57 82 96 (28 98+)
  • info[at]vayaco.ir
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن